استفاده از نور خورشید برای عکاسی

عوامل زیادی در عکاسی عالی نقش دارند، اما هیچ کدام مهمتر از نور نیستند. منبع نور عکس های شما بر شخصیت و احساسات آنها تأثیر می گذارد. در حالی که بسیاری از عکاسان حرفه ای به عکاسی پرتره در استودیو مشغول هستند، سایر عکاسان از نوع نوری که فقط از طبیعت می توانید دریافت کنید، علاقه مند هستند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << رینگ لایت مناسب برای میکاپ >>

 

نور طبیعی در عکاسی چیست؟

عکاسی با نور طبیعی از خورشید به عنوان منبع نور استفاده می کند. نور موجود از خورشید در هر زمان روز متفاوت است. یک روز آفتابی روشنایی کامل را فراهم می کند، در حالی که یک روز ابری ممکن است بافت و تفاوت های ظریف را برای عکاس فراهم کند.

بسیاری از عکاسان به سمت آنچه به عنوان “ساعت طلایی” شناخته می شود، جذب می شوند – زمان اندکی پس از طلوع خورشید و کمی قبل از غروب خورشید که به دلیل نور گرم آن مشهور است. این برخلاف عکاسی در اواسط روز است که در آن نور مستقیم خورشید می تواند نور بسیار شدیدی را بر روی یک شی یا صورت سوژه ایجاد کند.

مزایای عکاسی با نور طبیعی چیست؟

عکاسی با نور طبیعی مزایای زیر را برای عکاسان حرفه ای و آماتور ارائه می دهد:

1- مقرون به صرفه است

نیازی به خرید منابع نور مصنوعی گران قیمت نیست.
2- تنوع ارائه می دهد

عکس های نور طبیعی بسته به زمانی از روز که عکس گرفته می شوند متفاوت است. عکسی که در ساعت طلایی گرفته شده است به طور قابل توجهی متفاوت از عکسی است که در وسط یک روز آفتابی گرفته شده است، که به نوبه خود با عکسی در غروب یا حتی در شب (با سرعت شاتر بسیار طولانی) متفاوت به نظر می رسد.

3- عکس های نور طبیعی بسته به زمانی از روز که عکس گرفته می شوند متفاوت است

بسیاری از مردم نور طبیعی را با تصاویر منظره بوکولیک مرتبط می دانند، اما برای عکاسی پرتره نیز استفاده می شود. با مدیریت تعادل رنگ سفید و آزمایش با نوردهی‌ها و تنظیمات دوربین مختلف، یک عکاس نور طبیعی می‌تواند پرتره‌هایی در فضای باز ایجاد کند که به اندازه عکس‌هایی که در یک استودیوی سرپوشیده گرفته شده است جذاب هستند.
4- در داخل و خارج از خانه کار می کند

نور طبیعی از پنجره ها و درها وارد ساختمان ها می شود و می توان از آن برای عکاسی استفاده کرد. به عنوان مثال، عکاسی از پنجره، نور طبیعی خورشید را با دکوراسیون داخلی ترکیب می کند. کار با این نوع نورپردازی محیطی نسبت به نور مستقیم خورشید آسان تر است زیرا نور پنجره از جهت ثابتی می آید.

تفاوت عکاسی با نور طبیعی و عکاسی با نور مصنوعی چیست؟

بزرگترین تمایز بین عکاسی با نور طبیعی و عکاسی با نور مصنوعی، منبع واقعی نور است.

نور موجود

در یک استودیو با نور مصنوعی، منبع نور در هر ساعت از روز وجود خواهد داشت. در یک صحنه عکاسی با روشنایی طبیعی، چه در داخل خانه و چه در خارج از منزل، شرایط نور با آب و هوا و زمان روز متفاوت است. البته عکاسی شبانه در فضای باز فقط با نور مصنوعی امکان پذیر است.

قابلیت کنترل منبع روشنایی

کنترل برخی از انواع نور طبیعی دشوار است. یک روز ابری ممکن است برنامه های یک عکس منظره را خراب کند. نور زیاد در یک روز آفتابی ممکن است دمای رنگ نامطلوبی ایجاد کند. از این نظر، نور مصنوعی قابل کنترل است و مورد علاقه عکاسانی است که نمی‌توانند شانس نیاز به عکاسی مجدد را داشته باشند.

1- نور خورشید در طول روز تغییر رنگ می دهد

نور ملایم سپیده دم و غروب توسط رنگ های نارنجی و زرد غالب است. خورشید ظهر حاوی نور آبی بیشتری است. تابش خورشید از میان لایه‌ای از ابرها در یک روز گرم، نور آبی خاصی تولید می‌کند و ممکن است برای بسیاری از کاربردها بسیار خشن باشد.

2- از یک بازتابنده استفاده کنید

اگر تا به حال گروه فیلمبرداری را دیده اید که در بیرون کار می کند، احتمالاً فردی را دیده اید که صفحه نمایش بزرگ، فلاپی و با روکش نقره ای را در دست گرفته است. این یک بازتابنده است. نور خورشید را به سمت سوژه دوربین منعکس می کند و مطمئن می شود که همیشه از جلو بیشتر از پشت روشن می شود. این چیزی است که به عکاسان اجازه می دهد تا عکس هایی با جزئیات و کنتراست بالا از سوژه های خود تهیه کنند.

3- از نورپردازی جانبی استفاده کنید

یکی از راه های مهار نور خورشید، محدود کردن جهت آن است. با قرار دادن سوژه خود در داخل خانه، در کنار پنجره ای با سایه باز، می توانید جریان نور را کنترل کنید و از نور پس زمینه نامطلوب یا شستشو جلوگیری کنید.

از ترکیبی از نور طبیعی و مصنوعی استفاده کنید

فلاش دوربین می‌تواند یک عکس در فضای باز را بهبود بخشد، اگر از فاصله‌ای موثر گرفته شود. فیلم‌ها ممکن است از چند ابزار روشنایی ثابت برای تقویت نور خورشید استفاده کنند – باز هم با هدف داشتن نور بیشتر در جلوی سوژه تا پشت آن. در پایان، داشتن عکس های عالی مهم تر از داشتن ناب ترین تکنیک است.

مطالب مرتبط:  بهترین دوربین برای بلاگرها 2021

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *