استفاده از نورکلیدی در عکاسی

نورپردازی عنصر اصلی روحیه هر عکس یا فیلم است. این می تواند تفاوت بین یک صحنه شاد یا یک صحنه مرموز و شوم باشد. یکی از مهمترین چراغها در هر تنظیم روشنایی ، نور اصلی یا نور کلیدی است. نور کلیدی تأثیر زیادی در چگونگی به نظر رسیدن و احساس تصویر دارد. بیایید تکنیک هایی را که سینماگران با یک نور کلیدی برای دستیابی به تصاویر منحصر به فرد استفاده می کنند باهم مرور کنیم.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت مناسب برای میکاپ

 

نور کلیدی یا نور اصلی چیست؟

اگرچه درک نورهای دیگر از قبیل چراغ های پر کننده و چراغ های عملی مهم است ، اما تعریف نور اصلی را یک فیلمبردار باید بداند.

قبل از اینکه تأثیرات مختلف نور را تعریف کنیم ، مهم است که ابتدا نور اصلی را تعریف کنیم. این نور را می توان در هر تنظیم نور مشاهده کرد ، مهم نیست که چقدر روشن یا تاریک باشد و یا در چه صحنه ای صحنه گرفته شود. درک صحیح از تعریف نور اصلی ، پیش شرط دستکاری نور برای دستیابی به حالات مختلف است.

نور اصلی منبع اصلی نور برای صحنه شماست. قدرت ، رنگ و زاویه نور اصلی شما یک عامل تعیین کننده برای طراحی نور یک فیلمبردار است. نور اصلی غالباً در جلوی سوژه شما ، در یک زاویه قرار می گیرد و بنابراین یک قسمت از سوژه شما را روشن می کند. این که آیا صحنه از نوراصلی کم ، متوسط یا زیاد استفاده می کند یا خیر ، مبتنی بر استفاده از چراغ های پرکننده یا بازتابنده است.

هدف از نور اصلی چیست؟

نور اصلی به عنوان منبع اصلی نوردهی یک فیلمبردار کار می کند. عکاسی با نور اصلی برای آشکار سازی و برجسته سازی صحیح اشکال ، ابعاد و اشکال یک سوژه و حال و هوایی که روی صفحه ظاهر می شوند ، حیاتی است.

نحوه انتخاب یک گافر یا فیلمبردار برای دستکاری یا تکمیل این نور اصلی ، وضعیت کلی یک عکس را تعیین می کند.

روش های مختلف نورپردازی فیلم در عکاسی از نور اصلی وجود دارد که سینماگران برای دستیابی به ظاهر متفاوت از آنها استفاده می کنند. معمولاً در تنظیمات روشنایی سه نقطه ای از یک نور اصلی برای ایجاد جلوه های سینمایی استفاده می شود.

مطالب مرتبط:  عمق میدان کم در عکاسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *