استفاده از فلاش برای ثبت پرتره های زیبا

استفاده از فلاش برای پرتره می تواند راهی عالی برای ورود به دنیای نورپردازی استودیو بدون نیاز به صرف هزینه زیاد برای کیت روشنایی گران قیمت باشد. در حالی که سیستم های مقرون به صرفه ای وجود دارد ، استفاده از فلاش به سادگی قابل تنظیم است. پس از کمی تمرین ، به ظاهری خواهید رسید که دارای کیفیت استودیو و نورپردازی خلاقانه باشد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت های سال 2021

 

چرا از فلاش برای پرتره استفاده کنیم؟

فلاش می تواند نور مورد نیاز شما را در سیستم روشنایی بدون نیاز به حمل وسایل اضافی به شما ارائه دهد. می توانید از فلاش در دوربین یا خارج از آن استفاده کنید. کاربردهای متنوعی را ارائه می دهد تا بتوانید نور مورد نظر خود را در پرتره های خود بدست آورید.

همچنین ، هنگامی که نیاز به پر کردن نور دارید ، در هنگام غروب آفتاب، استفاده از فلاش می تواند به شما کمک کند تا نوردهی بهتری داشته باشید. این امر به شما و مشتریان شما امکان می دهد تا تصاویر نهایی را که به درستی نمایان شده اند انتخاب کنید. همچنین زمان کمتری را برای کار روی تصاویر در یک برنامه ویرایش صرف خواهید کرد.

کدام نوع فلاش برای پرتره مناسب است؟

در حالی که اکثر سیستم های فلش در نوع خود بسیار خوب هستند ، شما باید روی فلاشی سرمایه گذاری کنید که می تواند در هر دو حالت دستی و TTL استفاده شود. داشتن یک فلاش که قابلیت استفاده از هر دو حالت را دارد ، امکانات بیشتری را در طول عکاسی پرتره به شما می دهد.

یک سیستم فلاش سازگار با دوربین خود انتخاب کنید. لازم نیست از یک برند معروف باشد. با این حال ، یکی را انتخاب کنید که برای کار با مارک دوربین شما ساخته شده است. هنگامی که زمان راه اندازی و استفاده از آن فرا می رسد نتایج بهتری به شما می دهد و خطاهای کمتری دارد. زمان کمتری را صرف یادگیری نحوه استفاده از آن بر روی دوربین خود می کنید و در عوض زمان بیشتری را با آن آزمایش می کنید!

وقتی از فلاش در عکاسی استفاده می کنید چه اتفاقی می افتد؟

وقتی از فلاش در عکاسی پرتره استفاده می کنید ، در اصل از نور محیط و فلاش در یک عکس با هم کمک می گیرید.

فلاش به سرعت چشمک می زند. به همین دلیل است که بسیاری از دوربین ها اغلب به شما اجازه نمی دهند از سرعت شاتر بیشتر از 1/200 ثانیه استفاده کنید تا دوربین شما زمان کافی برای ثبت نور در یک صحنه داشته باشد. برخی از فلاش ها دارای دکمه “h” برای همگام سازی با سرعت بالا هستند ، جایی که به شما این امکان را می دهد تا از سرعت شاتر بالا با فلاش استفاده کنید.

فلاش روی دوربین

فلاش ، روی دوربین ، در هنگام پرتره هنگامی که شما نیاز به اضافه کردن نور زیاد یا پر کردن نور برای پر کردن سایه ها دارید ، بسیار خوب کار می کند. همچنین وقتی می توانید زاویه ای خلاقانه به آن اضافه کنید و نور جالبی به پرتره های خود اضافه کنید بسیار عالی است.

اغلب می توانید از فلاش روی دوربین استفاده کنید و ظاهر مناسب برای پرتره های خود را بدست آورید. به خصوص اگر آنها خانواده ، عروسی و سایر پرتره های مشابه باشند.

نکته فوق العاده در مورد فلاش های اکسترنال این است که با قابلیت زاویه در درجه های مختلف ارائه می شوند. آنها همچنین به شما این امکان را می دهند که سر را بچرخانید و فلاش را در جهت و زاویه ای که به بهترین وجه با موقعیت شما سازگار است روشن کنید. به عنوان مثال ، آماده شدن عروس در اتاقی با نور کم بهترین زمان برای استفاده از فلاش است.

فلاش خارج از دوربین

به احتمال زیاد با استفاده از فلاش خارج از دوربین به نورپردازی استودیویی برای پرتره های خود دست پیدا خواهید کرد. هنگام عکاسی از افراد ، زوج ها یا در یک فضای بسته نیز یک انتخاب عالی است. توانایی فعال کردن فلاش در حالی که به دوربین متصل نیستید می تواند زوایای مختلف نورپردازی خلاقانه زیادی را نیز ارائه دهد. این امر می تواند نتایجی عالی به شما بدهد.

مطالب مرتبط:  عکاسی از کفش
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *