استعاره در عکاسی

استعاره در واقع کلمه یا عبارتی است که نماد چیز دیگری است. در عکاسی می توانید از استعاره بصری استفاده کنید تا داستان های شما معنای بیشتری پیدا کنند.

در این مقاله ما چگونگی دستیابی به استعاره بصری موثر با تکنیک های ساده عکاسی را به شما توضیح خواهیم داد.

بسیاری از تبلیغات تجاری از استعاره های تصویری استفاده می کنند تا محصولات خود را جذاب تر نشان دهند. عکاسان برای تشدید احساسات و برجسته سازی عکسهای خود از استعاره های بصری استفاده می کنند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: دلایل خرید رینگ لایت

 

استعاره در فیلم چیست؟

در فیلم ها استعاره ها نمادهایی هستند که توسط اشیاء یا نامها نشان داده می شوند. یک نمونه عالی از این فیلمها

The Truman Show است. پله ها استعاره ای از آزادی هستند.

استعاره در هنر چیست؟

استعاره در هنر نمادی از مضامین مختلف است. به عنوان مثال تابلوی Love s Melancholy استعاره ای برای شکستن تنهایی است.

نحوه استفاده از استعاره های بصری

برای ایجاد احساس آرامش از تقارن استفاده کنید.

تقارن بسیار جذاب است زیرا قابل پیش بینی و زیباست. می توانید از آن به عنوان استعاره ای از صلح درونی، دوستی یا امید استفاده کنید.

به عنوان مثال اگر عکاس طبیعت هستید می توانید از بازتاب آب عکس بگیرید. اگرعکاس پرتره هستید می توانید از مدل خود در مقابل یک دیوار کاملا متقارن عکس بگیرید. حتما به حالت صورت مدل خود توجه کنید، اگر یک چهره غم انگیز را با تقارن ترکیب کنید استعاره بصری شما موثر نخواهد بود.

با فضای منفی امید ایجاد کنید

فضای منفی یا نگاتیو فضای اضافی در عکس شماست که می تواند دیوار، آسمان یا هر قسمت از تصویر شما باشد که خالی است. فضای منفی زیاد می تواند باعث حواس پرتی شود. اما در عکاسی تجاری می تواند یک استعاره باورنکردنی باشد. فضای منفی اغلب با امید و پتانسیل مرتبط است.

به مثالهای زیر توجه کنید:

1- شخصی که در بالای کوهی ایستاده و توسط آسمان آبی احاطه شده است. این استعاره حس پیروزی و ممکن بودن را ایجاد می کند.

2- افرادی که در طول ساعت طلایی به دورنمایی نگاه می کنند استعاره از این است که آنها چشم به آینده دارند.

3- آسمان آبی خالی می تواند به شما کمک کند تا انواع احساسات مثبت را بیان کنید

آینه را به استعاره ای برای بازتاب خود تبدیل کنید

آینه به معنای واقعی کلمه بازتابی از خود شماست. در عکاسی می توانید از آینه برای نماد بازتاب خود یا کشف خود استفاده کنید. با استفاده از مهارتهای ساده فتوشاپ می توانید حتی عمق بیشتری به تصویر خود اضافه کنید. شما می توانید از تکه های شیشه استفاده کنید تا نمادهای زیبایی یا احساس خرد شده ای از خود را نشان دهید.

همچنین می توانید تصویری غیر از تصویر اصلی در بازتاب نشان دهید که استعاره ای از خودسازی یا عدم صداقت است. بازتاب آینه متفاوت می تواند استعاره ای از یک رویا باشد، به عنوان مثال پسر کوچکی که در آینه به خودش نگاه می کند و یک آتش نشان را می بیند.

با عناصر طبیعت احساس زندگی و رشد ایجاد کنید

طبیعت اغلب با رشد، شکوفایی و معنویت همراه است. شما می توانید از چیزی به سادگی یک گل استفاده کنید تا نشان دهید که مدل پرتره شما از درون یک تجربه رشد کرده است.

از پله ها برای نشان دادن یک سفر چاش برانگیز یا امیدوارانه استفاده کنید

عکس بالا نمونه ای عالی از استعاره بصری است. به نظر می رسد کودک در اولین مراحل زندگی به عنوان یک چالش بزرگ به آن نگاه می کند. با توجه به بزرگ بودن پله ها احساس می کنید کودک زندگی طولانی و پایداری در پیش دارد.

پله ها به تنهایی راهی برای رسیدن به سطح دیگری هستند. همچنین می توانند استعاره از سفر باشند. دقت کنید روشی که شما مدل خود را روی پله قرار می دهید تعیین می کند که آن سفر دشوار است یا خیر.

اگر مدل شما در حال پایین رفتن از پله ها باشد استعاره از شکست است و اگر در حال بالا رفتن باشد استعاره از پیشرفت و آزادی است.

از تفاوتها برای نشان دادن منحصر به فرد بودن یک سوژه استفاده کنید

یکی از مشهورترین استعاره های موجود (جوجه اردک زشت) است. به جای استفاده از استعاره های ادبی می توانید از اشیای واقعی و روزمره استفاده کنید، مثلا می توانید یک سیب به رنگ سبز روشن را درون یک جعبه پرتقال قرار دهید تا منحصر به فرد بودن را نشان دهد.

دو عکس را ادغام کنید تا استعاره شما برجسته تر شود

شهرها نقطه مقابل طبیعت هستند. آنها اغلب می توانند نماد انزوا یا تنهایی باشند. به نظر می رسد این مواجهه مضاعف یک استعاره بصری از احساس تنهایی در دنیای شلوغ است.

نوردهی دوگانه یکی از بهترین روشهای برجسته سازی استعاره است. چیزی که شما نیاز دارید دو عکس است یکی از آنها باید تاریک تر از دیگری باشد تا نتیجه نهایی از نظر بصری جذاب باشد.

تصور کنید که شما یک نقاشی از یک شخص ایستاده و یک عکس از یک کتاب باز دارید. اگر کتاب را درست در وسط سر شخص قرار دهید تصویر حاصل ممکن است نمادی از هوش، عشق به مطالعه یا رویاپردازی باشد.

مطالب مرتبط

تکنیک های عکاسی در کویر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *