استابلایزر و گیمبال (STABILIZER-GIMBAL)

استابلایزر وسیله ای است که برای نگه داشتن دوربین به گونه ای طراحی شده است که از حرکت ناخواسته دوربین مانند «لرزش دوربین» جلوگیری یا آن را جبران می کند.

برای دوربین های کوچک دستی ، مهار یا قاب کانتور دوربین را در برابر بدن عکاس ثابت می کند. در بعضی از مدل ها ، پایه دوربین روی بازویی قرار دارد که از مقابل عکاس بیرون زده است. در زیر دوربین یک دسته قرار دارد. تنوع دیگر ، دوربین را در بالای تکیه گاه مهار شده در برابر سینه یا شکم عکاس قرار می دهد.

برای جبران بی ثباتی دوربین ناشی از حرکت بدن اپراتور ، اپراتور دوربین گرت براون Steadicam را اختراع کرد ، دستگاه تثبیت کننده بدنه برای دوربینهای فیلمبرداری ، که از فنرها به عنوان کمک فنر استفاده می کند.

در سال 1991 ، مارتین فیلیپ استیونز (متولد 1963 در انگلیس) یک استابلایزر دستی را برای دوربین های عکاسی و فیلمبرداری اختراع کرد که Glidecam نام دارد.

برخی از استابلایزرها برای درک حرکت مختل از ژیروسکوپ استفاده می کنند. سیستم Artemis Trinity از Arri یک ثبات مکانیکی و الکترونیکی را ترکیب می کند. 

بعد از تقریباً سال 2015 ایجاد ثبات در دوربین های متحرک با هد دوربین کنترل از راه دور معمول شده است. دوربین و لنز در یک نگهدارنده دوربین کنترل از راه دور نصب شده است و سپس بر روی هر مکانی که حرکت می کند ، نصب می شود ، مانند سیستم های ریلی ، کابل ها ، اتومبیل ها یا هلی کوپترها.

اگرچه یک سه پایه می تواند دوربین را پایدار نگه دارد ، اما سیستم عامل های ثابت به عنوان استابلایزر در نظر گرفته نمی شوند.

بریس شانه ای دوربین

بریس شانه ای دوربین با تغییر دادن وزن دوربین به شانه اپراتور تثبیت می شود. این امکان را برای عکسهای نرمتر از آنچه که با استفاده از دستی قابل دستیابی است فراهم می کند. بریس شانه ای به طور معمول برای راحتی راحت تر هستند و امکان اتصال کنترل کننده های بزرگنمایی ، فرستنده ها و سایر دستگاه ها را فراهم می کنند.

اپراتور به طور کلی دو دستگیره را نگه می دارد در حالی که بریس سوم روی شانه قرار می گیرد. یک کنترل کننده زوم LANC از راه دور معمولاً روی یکی از دسته ها قرار می گیرد.

بیشتر بریس ها از پی وی سی ، فیبر کربن یا فلزات سبک ساخته شده اند تا وزن را پایین نگه دارند. اگر بریس خیلی سنگین باشد ، هدف استفاده از آن ، لرزش دوربین و سیالیت حرکت را کاهش می دهد.

برای عکسهای کم ، با قرار دادن مهاربند روی سطح صاف ، بیشتر بریس ها می توانند به عنوان مینی سه پایه استفاده شوند.

بریس های شانه ای همچنین باعث کاهش فشار روی بازوها می شوند که باعث کاهش خستگی و گرفتگی عضلات در هنگام فیلمبرداری می شود.

خرید تجهیزات عکاسی از فروشگاه مینیاتور

لینک های مرتبط

استابلایزر

استابلایزر دوربین 

استابلایزر دوربین عکاسی

استابلایزر عکاسی

گیمبال

برچسب ها: استابلایزر ، قیمت استابلایزر ، فروش استابلایزر ، مرکز فروش استابلایزر ، مرکز خرید استابلایزر ،  خرید استابلایزر ، استابلایزر دوربین ، قیمت استابلایزر دوربین ، فروش استابلایزر دوربین ، خرید استابلایزر دوربین ، استابلایزر دوربین عکاسی ، قیمت استابلایزر دوربین عکاسی ، فروش استابلایزر دوربین عکاسی ، خرید استابلایزر دوربین عکاسی ، استابلایزر عکاسی ، قیمت استابلایزر عکاسی ، فروش استابلایزر عکاسی ، خرید استابلایزر عکاسی ، گیمبال ، قیمت گیمبال ، فروش گیمبال ، خرید گیمبال