اخلاق در عکاسی حیات وحش

در عکاسی از حیات وحش ، آرامش و سلامت حیوانات باید الویت هر عکاس باشد.

عکاسان برای یافتن سوژه های حیوانات خود از ابزارها ، فرصت ها و دسترسی های بی سابقه ای برخوردارند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت

 

در عین حال ، حیوانات وحشی برای بقای خود با تهدیدهای بی سابقه ای روبرو هستند. از بین رفتن زیستگاه ، تغییر آب و هوا ، تجارت غیرقانونی حیات وحش ، صید بی رویه و آلودگی باعث کاهش فاجعه بار پرندگان ، حشرات ، پستانداران ، خزندگان و دوزیستان طی چند دهه گذشته شده است. گزارش اخیر سازمان ملل متحد نشان داد كه از هر چهار گونه یكی با نابودی روبرو است. علاوه بر این ، قطع ارتباط جامعه مدرن از طبیعت تهدید خاص خود را ایجاد می کند ، این فرهنگ بی تفاوتی است. ما زندگی مجازی داریم ، به جای اینکه در فضای باز قرار بگیریم ، به دستگاه متصل هستیم.

عکاسی از حیات وحش این قدرت را دارد که مردم را به شگفتی طبیعت سوق دهد. این یک ابزار ضروری برای الهام بخشیدن به تمایل برای محافظت از حیات وحش و تحریک تغییرات واقعی است. عکس ها می توانند در عرض چند دقیقه در شبکه های اجتماعی پخش شوند و توجه مردم را به بحران موجود در حیات وحش جلب کنند.

رعایت اخلاق در حیات وحش به چه معنی است؟

بورلی ژوبرت ، عکاس نشنال جئوگرافیک ، که دهه ها به عکاسی از حیات وحش آفریقا ادامه داده است ، می گوید: “اخلاق عکاسی همان اخلاق زندگی است و همه حول احترام است. چند قانون متناسب با همه موارد و مناطق خاکستری زیادی وجود دارد. آنچه که برای یک فرد اخلاقی است ممکن است برای دیگری غیراخلاقی باشد. ما باید با دلسوزی و حفاظت هدایت شویم و رفاه موضوع را در درجه اول قرار دهیم.

اگرچه هیچ کتاب راهنمایی وجود ندارد ، اما چند اصل اساسی وجود دارد که می تواند به شفاف سازی راه کمک کند.

1- به طبیعت آسیب نزنید

زیستگاه را برای دیدن یک منظره بهتر از بین نبرید یا تغییر ندهید.
بگذارید حیوانات به کار خود بپردازند. به دنبال توجه و تعامل آنها نباشید.
در فصل تولید مثل مراقبت ویژه داشته باشید.
علائم استرس گونه های موضوعی خود را بشناسید.

هیچ سوالی وجود ندارد که ما وقتی وارد قلمرو حیات وحش می شویم تأثیر خواهیم داشت. ما به دنبال سراشیب و چاله های آنها ، مکان های تغذیه و جمع آوری آنها می رویم. آیا این بدان معناست که ما نباید هرگز به آنجا برویم و دوربین های خود را بالا ببریم؟ قطعا نه. طبیعت بیش از هر زمان دیگری به داستان های ما نیاز دارد. اما طبیعت همچنین به ما احتیاج دارد که با سطح بالاتری از آگاهی از تأثیرات خود وارد عمل شویم.

جوئل سارتوره ، بنیانگذار و عکاس نشنال جئوگرافیک آرک تأکید می کند که اولین اصل باید “آسیب نرسد” است. در سطح ابتدایی ، به معنای از بین نبردن زیستگاه برای ایجاد منظره جذاب تر است. این بدان معناست که باعث نمی شود حیات وحش شکار ، غذا خوردن و استراحت را متوقف کند یا شما را تهدید یا شارژ کند.

فصل تولید مثل نیاز به مراقبت ویژه دارد. از اقداماتی که ممکن است منجر به دور شدن والدین از کودکان شود ، که آنها را در برابر شکارچیان و عناصر باز نگه دارد ، خودداری کنید. هرگز پوشش گیاهی اطراف لانه ها یا گودال ها را تغییر ندهید ، زیرا استتار حیاتی و همچنین محافظت در برابر آفتاب ، باد و باران را فراهم می کند.

ما باید به طور مداوم رفتار حیوانات را مشاهده کنیم و متوجه شویم که چه زمانی نیاز به عقب نشینی یا دور شدن داریم. پیش خواندن و آموزش در مورد رفتارهای حیات وحش بهترین وسیله ای است که ما باید هشدار یا جلوگیری از آن را در یک گونه خاص تشخیص دهیم.

2- بگذارید وحشی بمانند

در مورد تغذیه حیات وحش محتاط باشید.
از عادت دادن حیوانات وحشی به حضور انسان خودداری کنید.
مهربان ترین کاری که می توانیم برای حیوانات وحشی انجام دهیم این است که به وحشی آنها احترام بگذاریم. سریعترین راه برای به خطر انداختن این وحشی ، ارائه غذا است تا بتوانیم عکس بگیریم. وب سایت پارک ملی یلوستون به صراحت می گوید: “یک حیوان تغذیه شده یک حیوان مرده است – خوب یا بد ، پارک خدمات حیواناتی را که در اثر تماس انسان و غذا عادت کرده اند از بین می برد.”

 

شکارچیانی مانند روباه ، کایوت ، گرگ ، خرس ، جغد و دیگر رپتورها به سرعت یاد می گیرند که انسان را با غذا ارتباط دهند. آنها ممکن است برای تهیه غذا به انسان نزدیک شوند و اگر خیلی جسور یا پرخاشگر شوند ، آژانس های حیات وحش اغلب آنها را می کشند. حیوانات نیز ممکن است در کنار جاده ها بیایند ، زیرا بسیاری از مردم آنها را از طریق اتومبیل تغذیه می کنند و این خطر در معرض خطر قرار گرفتن در جاده ها است. (درباره مشکلات مرتبط با تغذیه حیات وحش بیشتر بدانید.)
چه چیزی از خرس های وحشی ، گرگ ها و گرگ ها در مکان هایی مانند رومانی و فنلاند ، غذای نزدیک کور را برای عکاسان ارائه می دهد؟ این در اروپای شرقی و شمالی به یک تجارت بزرگ تبدیل شده است. تنها نقطه ضعفی که تاکنون مشاهده شده این است که بیشتر از واقعیت تولید شده است: این عکس های خرس ها و گرگ هایی که به عنوان “دوست” با هم آویزان شده اند فقط به این دلیل امکان پذیر است که آنها به سادگی در نزدیکی غذایی قرار بگیرند که روی آن ضربه نخورند.

3- از قوانین پیروی کنید

قوانین براساس مکان و گونه ها متفاوت است.
قوانین بسته به هدف و روش عکاسی متفاوت است.
بسیار مهم است که قوانین و مقررات را در پارک های محلی ، ایالتی و ملی مانند مواردی که باید بین ما و گونه های خاص فاصله داشته باشید ، رعایت کنید. اینها برای ایمن نگه داشتن ما و حیات وحش وجود دارد. در مورد توریست هایی که قوانین پارک های ملی در مسافت را نادیده گرفته و مجروح شده اند ، خبری کم نیست. در بسیاری از موارد ، باید حیوان را زمین گذاشت.

در هر پارک یا منطقه حفاظت شده دیگر ، اگر قصد ساخت عکاسی تجاری ، کارگاه های راهنمایی یا استقرار تله دوربین را داریم ، لازم است مجوزهای لازم را دریافت کنیم. این شامل مناطق حفاظت شده دریایی است.

استفاده از هلی شات در اطراف حیات وحش موضوعی بحث برانگیز است و قوانین بسیار متفاوت هستند. آنها در پارک های ملی ایالات متحده ، مناطق بیابانی و طبیعت حفاظت نمی شوند. هنوز هم باید اثرات آنها را در حیات وحش در نظر بگیریم. یک مطالعه مشهور در سال 2015 تأثیر هلی شات را بر ضربان قلب خرس های سیاه در مینه سوتا ثبت کرده است. گرچه هیچ نشانه استرس از خارج وجود نداشت ، ضربان قلب خرس ها در زمان حضور یک هلی شات به اندازه 123 ضربه در دقیقه بالاتر از خط پایه قبل از پرواز بود. 

مطالب مرتبط:  انواع ژست برای عکاسی سلفی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *