اجزای مختلف تصویر در کادر

هنگام عکاسی از مناظر طبیعی و حتی تصاویر حیات وحش ، داشتن یک پیش زمینه قوی ، زمینه وسط و پس زمینه قوی برای افزودن حس عمق به تصویر مهم است. برای منظره ، داشتن این لایه ها ضروری است. اینها عناصر اصلی کادر هستند.

عنصر پیش زمینه به بیننده اجازه می دهد تا تصویر را وارد کند. میدان میانی یک جزء اضافه می کند که علاقه بیننده را برآورده می کند. دو لایه اول باید ناظر را به سمت عنصر پس زمینه هدایت کند تا تصویر کامل شود. کارکرد هماهنگ هر سه عنصر به بهبود عکس کمک می کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مرکز خرید و فروش رینگ لایت در تهران

 

پیش زمینه

عکاسان منظره سنتی سعی می کنند هر لایه از عکس هایشان در فوکوس واضح قرار گیرد. این امر مستلزم استفاده از زوایای وسیع ، دیافراگم های متوقف شده ، فوکوس فاصله ای بیش از حد و سه پایه است. چشم به آنچه در تصویر واضح است کشیده می شود. از آنجا که هر لایه در یک منظره مهم است ، ضروری است که در تمام سطوح واضح باشد. از نظر ترکیبی ، پیش زمینه باید شامل یک عنصر کلیدی باشد که بیننده را جذب کند. برای منظره ها ، این می تواند زمینه گل ، مجموعه ای از صخره های جذاب ، آبشار آب و بسیاری از گزینه های دیگر باشد. بگذارید محیط تعیین کند که چه عنصری را انتخاب می کنید.

زمینه میانی 

میدان میانی باید به عنوان نوار فرود و برخاست عمل کند که به بیننده اجازه می دهد از مرکز تصویر عبور کرده و به عناصر عقب منتقل شود. باید بین هر سه لایه هماهنگی وجود داشته باشد. همچنین باید بین لایه ها تعادل برقرار شود تا انتقال هموار باشد. محیطی که عکس در آن ساخته شده است و موضوعاتی که ترکیب بندی را تشکیل می دهند باید تعیین کنند که کدام لایه بیشترین تأثیر را دارد. صرف نظر از این که کدام یک بر آن تسلط دارد ، مطمئن شوید که هر سه با هم متناسب هستند.

پس زمینه

پس زمینه باید به یکپارچه سازی و اتصال دو لایه دیگر کمک کند. قسمت بالای پس زمینه باید شامل عناصری باشد که بیننده را از تماشای خارج از تصویر باز دارد. این امر می تواند با تاریک کردن قسمت بالایی یا با استفاده از عناصری که به شدت نگاه را به خود جلب می کنند ، انجام شود ، او تمایلی به چشم پوشی از چارچوب ندارد. در حقیقت ، یک پس زمینه عالی تماشاگر را به محیط میانی باز می گرداند ، بنابراین عکس عمیق تر تجزیه و تحلیل می شود.

مطالب مرتبط:  بهترین دوربین برای عکاسی معماری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *