اثر منفی مویر بر عکس ها

وقتی صحبت از عکاسی پرتره به میان می آید ، مشتریان اغلب می پرسند چه چیزی بپوشند. ما دستورالعمل هایی را ارائه می دهیم ، اما در نهایت این مربوط به انتخاب لباس متناسب با سبک ، تجارت و مارک شما است. با این حال ، وقتی صحبت از لباس های طرح دار می شود ، توصیه های قوی را ارائه می دهیم. از الگوهای کوچک یا مواردی با جزئیات تکراری خودداری کنید. این عمدتا برای مردان نگران کننده است. این برای اجتناب از moiré است.

MOIRÉ چیست؟

Moiré در یک عکس زمانی رخ می دهد که یک صحنه ، یک شی یا پارچه ای که در حال عکاسی است دارای جزئیات تکراری (نقاط ، خطوط ، چک ها ، نوارها) باشد که از وضوح سنسور فراتر می رود. دوربین الگویی موج دار با ظاهر عجیب و غریب ایجاد می کند که بسیار حواس شما را پرت می کند و آن چیزی نیست که از یک عکس خوب می خواهید.

اغلب ، ممکن است تصویر به خودی خود خوب نباشد ، اما وقتی وضوح تصویر را در زیر یک نقطه مشخص کاهش دهید ، گاهی اوقات ممکن است اعوجاج مویر ظاهر شود. تصویر بزرگ با اندازه بزرگ ممکن است هیچ گونه اعوجاجی نشان ندهد اما به محض فشرده شدن آن تصویر ، برای عکس پروفایل ، اعوجاج رخ می دهد.

به همین ترتیب ، ممکن است تصویر رنگ خوبی داشته باشد اما وقتی عکس به سیاه و سفید تبدیل شود ، ممکن است مویر ایجاد شود.

Canon 5DS دارای فیلتر ضد مویر بود اما در مدلهای بعدی حذف شد تا کیفیت تصویر واضح تر شود. روش هایی برای کاهش اثر مویر در Photoshop و Lightroom وجود دارد ، اما راهی برای حذف کامل آن در پس از تولید وجود ندارد.

بنابراین ، برای اجتناب از مویر در تصویر اصلی ، از الگوهای بد اجتناب کنید. واقعاً راه دیگری برای حل مشکل وجود ندارد.

مطالب مرتبط:  عکاسی از آسمان شب با انباشت تصویر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *