اثر رینگ لایت در عکاسی و فیلمبرداری

شما یک فیلمبردار یا عکاس هستید که در مورد آنچه که برای روشن کردن یک عکس مهم است بیشتر می آموزید. شما می دانید که تبدیل شدن به یک فیلمساز ماهر سال ها طول می کشد ، اما شاید شما تصاویر با کیفیت و فیلم هایی با نور سریع می خواهید. رینگ لایت می تواند کیفیت نور را در تصاویر شما افزایش دهد و در این پست برخی از دلایل بررسی این موضوع بررسی می شود. بنابراین ، رینگ لایت چیست؟ و چرا این همه سازنده محتوا و فیلم ساز به آن اعتماد می کنند؟

در ابتدا برای اهداف پزشکی استفاده می شد ، اکنون رینگ لایت برای کمک به بسیاری از کارهای خلاقانه کشف شده است. بنابراین چه چیزی است ، و چگونه می توانید از آن برای پروژه های خود استفاده کنید؟

رینگ لایت یک چراغ دایره ای است که در اطراف لنز دوربین قرار می گیرد یا به اندازه کافی بزرگ است تا از طریق آن عکس بگیرد.

یک رینگ لایت روشنایی را با سایه کمی فراهم می کند زیرا منشا نور بسیار نزدیک به محور نوری لنز است. معمولاً به عنوان نور زرق و برق یا زیبایی توصیف می شود.

هدف اصلی رینگ لایت تاباندن نور یکنواخت به سوژه است. این کار سایه های صورت را کاهش می دهد و لکه ها را به حداقل می رساند ، در حالی که چشم ها را روشن می کند. به همین دلیل است که از رینگ لایت معمولاً در پرتره ، عکس های پر زرق و برق و یا حتی فیلمبرداری تنها یک سوژه استفاده می شود.

فیلم زیر را ببینید تا ببینید چرا استفاده از این موارد می تواند کیفیت تصویر شما را افزایش دهد.

اکنون که نکته این تجهیزات را دانستید ، بیایید کمی بیشتر به مزایای آن بپردازیم.

رینگ لایت برای چه استفاده می شود؟

عملکرد اصلی رینگ لایت کاهش سایه و پخش نور به طور مساوی بر روی سوژه است. به دلیل توانایی آن در توزیع نور به طور یکنواخت ، برای عکسهای نزدیک ، چه عکس و چه فیلم بسیار مناسب است.

جزئیات را بهتر نشان می دهد

رینگ لایت بر جزئیات تأکید می کنند و سایه ها را به راحتی با طراحی دایره ای ذاتی پنهان می کنند. نور ملایم چین و چروک ها و لکه ها را پنهان می کند و آن را برای پرتره و حتی آموزش آرایش مناسب می کند.

 

فیلمبرداری

به همان دلیلی که در بالا گفته شد ، گرفتن چنین نور متعادلی باعث تولید هاله در اطراف سوژه می شود و ویژگی هایی را که باعث ایجاد نمای حرفه ای و سینمایی در عکس می شوند ، روشن می کند. YouTubers اغلب از رینگ لایت استفاده می کنند زیرا ارزان نیستند و می توانند ویژگی های صورت آنها را در کل ویدیو افزایش دهند.

عکاسی ماکرو

برای کار ماکرو از نزدیک با رینگ لایت تماس بگیرید. برای گرفتن نور متمرکزتر در جلو از رینگ لایت لنز استفاده کنید.

جلوه های رنگی

لامپ های سفید داخل رینگ لایت را می توان برای لامپ های رنگی مختلف خاموش کرد تا جلوه های مختلفی ایجاد کند. با این کار دست و پا بزنید. این به ویژه برای فیلمبرداری بسیار مفید است.

مطالب مرتبطاثر COVID-19 بر بازار رینگ لایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *