آینده دوربین های DSLR

در اوایل سال جاری، سونی بی سر و صدا آخرین مدل های DSLR خود را متوقف کرد. جدیدترین این مدل‌ها، a99 II، در سال 2016 معرفی شد. به‌عنوان یکی از برندهای پیشرو در گذار به دوربین‌های بدون آینه، این لزوماً یک حرکت شگفت‌انگیز از سوی سونی نیست، اما یکی از نشانه‌هایی است که روزهای پایان DSLR سنتی در حال فرا رسیدن است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << اثر رینگ لایت در عکاسی و فیلمبرداری >>

 

به طور خلاصه، کانن و نیکون در چند سال گذشته دوربین‌های DSLR پرچم‌دار خود را به‌روزرسانی کرده‌اند و چند مدل معمولی را هم را معرفی کرده‌اند، اما توسعه به وضوح به سمت بدون آینه تغییر کرده است.

میلیون‌ها لنز DSLR کانن و نیکون وجود دارد، بنابراین از این منظر، بعید است که آن برندها در آینده نزدیک به طور کامل DSLR را متوقف کنند.

زمان DSLR در اوج به پایان می رسد. از بسیاری جهات، قبلاً مشخص شده است. دوربین های DSLR جدید زیادی در خط تولید وجود ندارد، اگر اصلاً وجود داشته باشد. با این حال، مطمئن هستیم که بسیاری از عکاسان هنوز با دوربین های DSLR شروع به کار می کنند و این کار را برای سال های آینده ادامه خواهند داد. 

مدل‌های بدون آینه نیز برای سال‌های زیادی از دوربین‌های DSLR عقب مانده بودند، اما بهترین مدل‌های فعلی بدون آینه اکنون کارهایی را انجام می‌دهند که دوربین‌های DSLR فقط می‌توانند رویای آن‌ها را داشته باشند (مثلاً ردیابی دقیق چشم). در حالی که برخی از عکاسان ممکن است هنوز منظره یاب های نوری و بدنه DSLR سنتی را ترجیح دهند، آنها به نژادی در حال نابودی تبدیل شده اند.

مطالب مرتبط: ایده پردازی در عکاسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *