آموزش عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی یکی از چالش برانگیزترین اما در عین حال یکی از پردرآمدترین ژانرهای عکاسی است. مستندسازی افراد در محیط روزمره آنها آسان نیست – برای صبر ، تلاش و گاهی حتی شجاعت نیاز است تا بتوانید از افراد کاملاً غریبه نزدیک شوید و از آنها عکس بگیرید. در این مقاله ، ما نگاهی دقیق به آنچه که عکاسی خیابانی دارد ، تفاوت آن با سایر ژانرهای عکاسی و نکات مفیدی برای شروع خواهیم داشت.

شما باید واکنش های سریع داشته باشید و مانند ورزشهای تیراندازی واکنش شهودی نشان دهید. درست مانند عکاسی در سفر ، باید در قصه گویی نیز تسلط داشته باشید. و همچنین ، شما باید بتوانید بصورت متفکرانه و خلاقانه تصویری جذاب بسازید که بیننده شما را جذب می کند ، درست مانند عکاسی منظره. اگر فکر می کنید به این نوع عکاسی علاقه دارید ، ادامه مطلب را بخوانید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مفهوم لومن در رینگ لایت چیست؟

 

به طور معمول ، عکاسی خیابانی در مورد ثبت صریح زندگی در مناطق عمومی است. و برخلاف نامش ، عکاسی خیابانی لازم نیست در خیابان انجام شود. شما می توانید عکاسی خیابانی را در هر مکانی انجام دهید.

 همیشه می توانید سوژه های فوق العاده ای در اتوبوس ها و قطارها بیابید.

مناطق روستایی را فراموش نکنید. حتی اگر در یک شهر بزرگ زندگی نمی کنید ، این نباید شما را از شروع ماجراهای عکاسی خیابانی باز دارد.

چه چیزی باعث می شود یک عکس خیابانی خوب ایجاد شود؟

در حال حاضر ، رسانه های اجتماعی مملو از عکاسی متوسط و نامناسب خیابان است. فقط نشان دادن لنز به سمت شخصی در خیابان به عنوان عکاسی خیابانی شناخته نمی شود. همانطور که در همه عکاسی ها ، نحوه نگارش تصویر شما باعث ایجاد یا شکستن عکس شما می شود.

عکس خیابانی خوب نیاز به یک سوژه مشخص دارد. همه قوانین ترکیب ، مانند قانون یک سوم ، خطوط اصلی ، استفاده از فضای منفی ، تقارن ، فریم ها و غیره همچنان پابرجاست. سعی کنید داستانی را با تصاویر خود تعریف کنید. عکس هایی ایجاد کنید که بیننده مکث کرده و سوال بپرسد.

آیا برای عکاسی خیابانی به مردم نیاز دارید؟

این که آیا عکس های خیابانی به افراد نیاز دارند یا نه ، بحث است. برخی می گویند همه عکس های خیابانی باید حاوی افراد باشند. با این حال ، برخی نیز رویکرد آرام تری را در پیش می گیرند. 

به عنوان مثال ، از سایه ها می توان برای ضبط عکس های تامل برانگیز استفاده کرد ، حتی اگر نتوانید صاحب این سایه ها را ببینید. این تصاویر بیننده را متعجب می کند که داستان پشت اجسام دور ریخته شده چیست.

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی خیابانی

برای عکاسی خیابانی باید در خیابان تقریبا نامرئی باشید. استفاده از دوربین کوچک این کار را بسیار ساده تر می کند.

سیستم های دوربین کوچکتر نسبت به DSLR های بزرگ و سنگین کمتر در دید مردم هستند. حمل آنها راحت تر است ، مخصوصاً هنگام پیاده روی طولانی. آنها همچنین تأثیر روانی مشابه دوربین های بزرگ بر روی مردم ندارند-اکثر مردم عادت دارند دوربین های کوچکی را که مخصوص گردشگری و توریستی هستند ببینند ، بنابراین آنها احساس ترس نمی کنند. در نهایت ، برخی از دوربین های بدون آینه دارای حالت شاتر بی صدا هستند که در آن حتی صدای شاتر را نمی شنوید. اینها می توانند برای عکسهای مستند عالی باشند.

قوانین

عکاسی در فضاهای عمومی در “اکثر” کشورها قانونی است. در کانادا و ایالات متحده ، چنین است. اگر در یک مکان عمومی هستید ، از حقوق خود برای گرفتن عکس کاملاً برخوردار هستید. با این حال ، مهم است بدانید که حتی اگر در یک مکان عمومی عکاسی می کنید ، باید از یک حریم خصوصی انتظار منطقی داشته باشید.

به عنوان مثال ، عکاسی از پنجره اتاق خواب شخصی از خیابان غیر اخلاقی است و احتمالاً غیرقانونی است! اگر مطمئن نیستید ، برای آشنایی با قوانین حریم خصوصی محلی که در آن عکاسی می کنید ، کمی تحقیق کنید.

به مردم احترام بگذارید و لبخند بزنید

احترام در عکاسی خیابانی بسیار مهم است. اگر کسی نمی خواهد عکس او گرفته شود ، عذرخواهی کنید و سوژه دیگری پیدا کنید. خیابان ها مملو از افراد جالب است و مطمئناً به زودی یکی دیگر به آنجا می آید.

لبخند معجزه می کند. اگر کسی بعد از گرفتن تصویری از شما متوجه شما شد ، لبخند بزنید و با سر اشاره کنید. به احتمال زیاد سوژه شما دوباره لبخند می زند و هر دو به راه خود ادامه می دهید. 

عکاسی از کودکان

اخلاق عکاسی از کودکان یک اصل پیچیده است. والدین از فرزندان خود بسیار محافظت می کنند. برای جلوگیری از مشاجره با والدین عصبانی ، قبل از عکاسی از فرزندان اجازه گرفتن از آنها را فراموش نکنید. 

عکاسی از افراد بی خانمان

از افراد بی خانمان یا کسانی که در موقعیت های خطرناک هستند عکاسی نکنید. اگر خود را به جای سوژه خود قرار دهید آیا دوست دارید از شما عکس بگیرند؟ اگر پاسخ منفی است ، پس این کار را نکنید.

مطالب مرتبط:  راهنمای استفاده از DSLR
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *