آماده سازی جهت رفتن به تور عکاسی

ما تقریباً بیشتر از سهم خود از سفرهای جاده ای ، تقریباً همیشه با ایده جمع آوری تصاویر ، تلاش کرده ایم.

بعضی اوقات این کار برای پروژه های خاص بوده است ، مانند پر کردن شکافهای عکاسی در کتاب ، همانطور که وقتی در Focus on Travel کار می کردیم این کار را می کردیم. در مواقعی دیگر ، ما مأموریت شخصی داریم ، مانند دیدن همه پارک های ملی انگلستان. و سپس سفرهای جاده ای وجود دارد که ما فقط برای کشف یک منطقه و دیدن آنچه که پیدا می کنیم ، انجام می دهیم.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت رنگی RGB

 

هر آنچه شما را وادار به یک سفر جاده ای کند ، شما می خواهید با عکسهای جالب ، نه فقط برای ثبت آنچه که دیده اید ، بلکه برای گرفتن روح آنچه که تجربه کرده اید ، برگردید.

در اینجا چند نکته برای استفاده بیشتر از سفر جاده ای آینده خود آورده شده است:

زمان را برای عکاسی برنامه ریزی کنید. تا زمانی که تمام اوقات خود را در جهان نداشته باشید ، باید سفر خود را متناسب با زمانی که در نظر دارید ، برنامه ریزی کنید. مکانهایی را که می خواهید بازدید کنید مشخص کنید ، به خاطر داشته باشید که ممکن است به تنهایی به این سفر نروید. برای گشت و گذار وقت بگذارید اما فرصت های عکاسی را نیز در نظر بگیرید. تا زمانی که فقط تصاویر را از بین نبرید ، برای تمرکز بر عکاسی خود به زمان طولانی نیاز دارید.

شرکای سفر خود را در نظر بگیرید. اگر با یک دوست ، همسر یا خانواده خود سفر می کنید ، بررسی کنید که آیا آنها می خواهند همراه شوند یا ترجیح می دهند راه خود را ادامه دهند در حالی که شما به کارهای عکاسی خود ادامه می دهید. حتی اگر آنها ترجیح می دهند با هم بیایند ، به آنها توصیه کنید اگر اشتیاق شما به عکاسی را ندارند ، کتاب یا بازی بیاورند. این نوع برنامه ها برای مسافران شادتر در اطراف ایجاد می کند و از تبدیل ماجراجویی جاده ای شما به یک سفر گناه جلوگیری می کند.

همچنین ، برنامه ریزی کنید که همراهان خود را در برخی از عکس های خود بگنجانید تا خاطرات خوبی برای به اشتراک گذاشتن داشته باشید – ارسال عکس های دیجیتال یا به افراد موجود در تصاویر خود و یا به خانواده و دوستان در خانه بسیار آسان است. همسفران خود را با گرفتن عکس از یکدیگر وارد عمل کنید و به یاد داشته باشید مواردی را که ممکن است به طور خودکار فتوژنیک به نظر نرسند ، مانند غذای عالی ایتالیایی که خوردید یا B&B جذاب که در آن اقامت دارید ، مستند کنید. همیشه دوربین خود را همراه داشته باشید و حتی در عادی ترین لحظات نیز برای عکاسی وقت بگذارید و مجموعه ای کاملاً شخصی و قابل تحسین از تصاویر خواهید داشت.

تحقیق کنید مسیری را که قصد دارید طی کنید بررسی کنید تا نقاط دیدنی را ببینید. بهترین راه برای انجام این کار داشتن نقشه ای به سبک قدیمی است. هنگامی که در جاده هستید ، GPS یا برنامه WAZE عالی است ، اما یک نقشه به شما امکان می دهد تصویر بزرگ را ببینید تا چیزی را که فقط چند مایل از راه دور نیست ، از دست ندهید. به عنوان مثال ، هنگامی که در پارک ملی صهیون بودیم ، یک سفر یک روزه به پارک ایالتی Coral Pink Sand Dunes در نظر گرفتیم که به نظر می رسد یک محیط جذاب و زیبا باشد ، کاملا متفاوت از جاذبه اصلی که دیدیم ، و این به ما هدیه داد فرصتی برای امتحان کردن حشره ای تپه شنی. همچنین ، از اینترنت برای جستجوی هر چیزی که می خواهید تحقیق کنید – از مکانهای اقامت گرفته تا زمان طلوع و غروب خورشید – استفاده کنید. هرچه از قبل آماده باشید ، سفر جاده ای شما آرامش بیشتری خواهد داشت.

تجهزاتی را که باید به همراه داشته باشید برنامه ریزی کنید. اگر با ماشین شخصی خود از خانه رانندگی می کنید ، احتمالاً قادر خواهید بود بدون توجه به اندازه و وزن ، هر دنده ای را که می خواهید بگیرید. اما اگر ابتدا پرواز می کنید ، باید خود را مهار کنید. به نوع تصویری که قصد دارید بگیرید ، فکر کنید. اگر به عکاسی از گل علاقه دارید ، حتماً یک لنز ماکرو به همراه داشته باشید. اگر انتظار دیدن پرندگان یا سایر حیوانات وحشی را دارید ، از یک لنز طولانی استفاده کنید. اگر بیشتر از مناظر استفاده می کنید ، لنزهای بزرگنمایی را در محدوده 24-200 میلیمتر به همراه داشته باشید.

یک لیست شات تنظیم کنید. اگر واقعاً بلند پرواز هستید ، ممکن است یک لیست شات تهیه کنید. این یک تمرین خوب است که به شما کمک می کند در مورد آنچه انتظار دارید ببینید و تجهیزاتی که برای گرفتن آن نیاز دارید فکر کنید. همچنین یادآوری مفیدی است که به دنبال آن می گردید تا ناخواسته چیزی را فراموش نکنید. یا در بعضی موارد ، اگر وقت ندارید برای همه کارها انجام دهید ، می تواند به شما در اولویت بندی کمک کند. گزینه دیگر انتخاب یک یا چند موضوع برای سفر شما است. به عنوان مثال ، شما می توانید عکسهایی از علائم خنده دار ، انبارهای غیر معمول یا سیلوها و برخی از افرادی که از مسیر شما عبور می کنند را جمع آوری کنید. تهیه چنین لیستی می تواند شما را در تجهیزات مورد نیاز نیز بیاورد.

هر روز عکس های خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید دوربین و لنز های شما به درستی کار می کنند. اگر می توانید ، تصاویر خود را روی یک لپ تاپ بارگیری کنید تا بزرگتر شدن آنها را ببینید و ببینید آیا لازم است کار دیگری انجام دهید یا نیاز به تنظیم یا تعمیر دارید – دلیل خوبی برای همراه کردن دو بدنه دوربین برای سفر است. و هر روز چند لحظه وقت بگذارید تا دوربین ها و لنزهای شما را تمیز کند تا از آنها محافظت کرده و از خرابی احتمالی جلوگیری کند.

آماده باشید تا ماشین را متوقف کنید. پس از رانندگی ، دنده مورد نیاز خود را در داخل ماشین نگه دارید ، نه در صندوق عقب ، بنابراین آماده است تا لحظه ای متوجه آن شوید. به این دلیل که سفر خود قسمت بسیار مهمی از سفر جاده ای شماست و شما عاقلانه خواهید بود که در طول مسیر چشمان خود را به دیدنی های جالب یا شگفت آور باز نگه دارید. چندین بار اتفاق افتاده است که چیزی غیرمنتظره هنگامی که در جاده بودیم ظاهر شد – یک رنگین کمان زیبا ، یک مزرعه در نور کامل یا گلهای وحشی رنگارنگ که فراتر از شانه را فرش می کنند.

بعداً نمی توانید روی دیدن چیزی قابل مقایسه حساب کنید زیرا این موارد مربوط به سرنوشت سازی است. فقط کافی است ماشین را در یک مکان امن متوقف کنید و در حالی که می توانید عکاسی کنید. اگر قصد دارید این کار را انجام دهید ، فکر دیگری است که شخص دیگری رانندگی را انجام دهد ، اما حتی اگر تنها باشید ، فقط چند لحظه طول می کشد تا از جاده خارج شوید ، چراغ های هشدار خود را روشن کنید و تجهیزات خود را بردارید (این اگر پیش بینی لازم را برای قرار دادن لنز مناسب روی دوربین خود داشته باشید بسیار عالی خواهد بود) بنابراین می توانید آن عکسهایی را که اکنون یا هرگز نمی توانید بگیرید.

و اگر دوست دارید چیزهای غیر منتظره را پیدا کنید ، به جای اینکه به بین ایالت بچسبید ، درایوهای جاده های کوچکتر – آن بزرگراه های آبی – را برنامه ریزی کنید. توقف کنید و از مردم محلی در مورد جاده های زیبا یا ویژگی های خاص برای دیدن در منطقه بپرسید. ماجراجو باشید و آن جاده آسفالته را طی کنید یا فقط غرایز خود را دنبال کنید و از گم شدن نترسید. کاوش بخشی از سرگرمی است و نتیجه آن یافتن چیزی است که ارزش توقف را دارد.

برای عکسهای طلوع و غروب خورشید برنامه ریزی کنید. همه عاشق عکاسی در هنگام طلوع و غروب آفتاب هستند ، اما شما در جایی که می خواهید باشید نخواهید بود مگر اینکه از قبل برنامه ریزی کنید. امروزه می توانید با استفاده از اینترنت یا برنامه های مختلف زمان طلوع و غروب آفتاب را بدون توجه به جایی که هستید جستجو کنید. حتی می توانید عکس های طلوع و غروب خورشید را که در مقصد مختلف خود گرفته اید جستجو کنید. پس از دانستن زمان دقیق ، قصد داشته باشید 1/2 ساعت قبل از طلوع آفتاب یا یک ساعت قبل از غروب آفتاب به محل مورد نظر برسید (و برنامه ریزی کنید که حداقل 1/2 ساعت پس از غروب خورشید بمانید ، به خصوص اگر ابرهایی در آسمان وجود داشته باشد).

تصمیم بگیرید که در آن لحظات حساس کجا می خواهید باشید. می توانید این کار را با جستجوی اینترنتی یا انجام برخی از جستجوی واقعی در هر مقصد انجام دهید. اگر می دانید چگونه شرق و غرب را پیدا کنید ، می دانید خورشید را با توجه به نقاط مختلفی که مورد علاقه شما هستند کجا پیدا کنید. اکثر پارک های ملی و ایالتی دارای یک جاده حلقه ای هستند که به شما اجازه می دهد از مناظر آنها پیش نمایش کنید ، بنابراین ایده خوبی است که آن جاده را رانندگی کرده و تصویری از آنچه می خواهید ضبط کنید ، دریافت کنید.

مطمئناً ممکن است برای گرفتن عکسهای مورد نظر خود نیاز به پیاده روی داشته باشید ، بنابراین اگر می خواهید قبل از غروب خورشید آنجا باشید حتماً برای پیاده روی وقت بگذارید. همچنین ، اگر غروب آفتاب با زمان شام مغایرت دارد ، به این فکر کنید که زود غذا بخورید یا در یک پیک نیک وسایل خود را ببندید تا گرسنگی گرسنگی شما را مجبور به ترک زودهنگام کند.

فراتر از کلیشه بروید. در اواخر فیلم “سفر گناهکار” ، باربرا استرایسند و ست روگن ، در نقش یک مادر بیش از حد محافظت شده و پسر کم سن و سال خود ، پس از رانندگی از نیوجرسی در لبه گراند کانیون ایستادند. هیچ یک از آنها گراند کانیون را قبلاً ندیده اند و وقتی مادر می پرسد ، “تا کی قرار است اینجا بایستیم؟” آنها به سرعت موافقت می کنند که به اندازه کافی دیده اند و ادامه می دهند.

ما افرادی را می شناسیم که چنین تورهای سریعی را انجام می دهند ، به اندازه کافی در هر مکان متوقف می شوند تا قبل از حرکت سلفی یا عکس از معمولی ترین صحنه را بگیرند. این ایده ما برای یک سفر جاده ای خوب نیست.

درایوها و پیاده روی های شما باید شما را از مسیر کوبیده شده خارج کرده و به مکان هایی برسانند که حتی نمی توان از جاده نگاه کرد. این فرصت شما برای داشتن ارتباطی کاملاً شخصی با محیطی که در آن هستید و ایجاد تصاویر منحصر به فرد برای بینایی شماست. راه دیگری برای دستیابی به تصاویر منحصر به فرد این است که به خودتان فشار بیاورید تا چشم اندازهای جدیدی پیدا کنید یا روش های مختلفی را برای به تصویر کشیدن مکان هایی که در آن قرار دارید پیدا کنید. سعی کنید جاده را به برخی از تصاویر خود بچرخانید تا پیچ و تاب دیگری پیدا کند. قطعاً تصور لازم است ، اما اگر قصد سفر عکاسی جاده ای را دارید ، قبلاً آن را دریافت کرده اید.

مطالب مرتبط:  عکاسی از نقاشی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *